Näillä sivuilla tiedotetaan killan vuoden 2021 hallitus- ja toimihenkilövalinnasta. Pestien kuvauksia voi käydä lukemassa täällä. Killan vaalikokous järjestetään 11.11.2020. Jos olet kiinnostunut hakemaan hallitus- tai toimihenkilövirkaa, toimi seuraavasti:

1. Ilmoita alla olevalla lomakkeella hakevasi johonkin tehtävään. Hakijat julkaistaan tämän sivun alalaidassa (sekä myöhemmin viroittain täällä). Myös vaalikokouksen aikana on mahdollista hakea virkoihin.
2. Jäsenistöllä on tämän jälkeen mahdollisuus lähettää kysymyksiä hallitusehdokkaille täällä
3. Hallitusehdokkaat laativat esittelyt itsestään ja vastaavat heille osoitettuihin kysymyksiin täällä.
4. Kokouksessa on rajattu lyhyt esittely (45 sekuntia) ja kysymykset ehdokkaille (noin 5 min), mutta paljon paremman kuvan ehdokkaat voivat itsestään antaa vastaamalla ennalta annettuihin kysymyksiin.

Ennakoilmottautuminen on päättynyt. Ehdolle voi asettautua vielä vaalikokouksen aikana!

Hakeneet:

Nimi
Hallitus
Toimihenkilöt
Tommi Alajoki
www-vastaava/Web Administrator
Markus Rauhanen
Maisterikapteeni/Master’s Student Captain
Lukkari/Songs leader
Onni Nurkka
Puheenjohtaja/Chairman
Karolina Itäinen
Lukkari/Songs leader
Lotta Kuisma
Uskottumies/Guardian ad litem, AD, Kuvaaja/Photographer
Aku Staff
Lukkari/Songs leader, Pyyhepäälikkö/Towel Managers
Elli Happonen
Isäntä ja Emäntä/The Host and Hostess
Lukkari/Songs leader
Eetu Kaskela
Lukkari/Songs leader, Pyyhepäälikkö/Towel Managers
Tuuli Inkinen
Isäntä ja Emäntä/The Host and Hostess
Tommi Alajoki
Lukkari/Songs leader, Kuvaaja/Photographer, Pyyhepäälikkö/Towel Managers
Otto Näsman
Fuksikapteeni/Fuksi Captain
Lukkari/Songs leader
Jesper Winogradow
Ulko- ja kulttuurimestari/Master of Culture and External Relationships
Leo Vasara
Fuksikapteeni/Fuksi Captain
Abulainen/Abi coordinator's helper, Lukkari/Songs leader
Katariina Kasvinen
Kaavoitusinsinöörien liiton opiskelijajäsen/Student members of the board of Town Planning Engineers’ Union (SKI), TEK-kiltayhdyshenkilö /Guild’s contact person for TEK
Maija Mäkiniemelä
Varapuheenjohtaja/Vice Chairman
Laura Mörsky
MAIK-vastaavat/MAIK-responsible, www-vastaava/Web Administrator, AD, Kuvaaja/Photographer
Pinja Salo
Isäntä ja Emäntä/The Host and Hostess
Jani Järviluoto
Yrityssuhdemestari/Master of Business
Inkeri Mankkinen
Fuksikapteeni/Fuksi Captain
Abulainen/Abi coordinator's helper
Matias Saikku
Lukkari/Songs leader, AD
Juho Pelkonen
Yrityssuhdemestari/Master of Business
Lukkari/Songs leader
Ilmari Pyykkö
Abulainen/Abi coordinator's helper
Aatu Jäntti
ISOvastaava/Tutor Coordinator, Abulainen/Abi coordinator's helper, Lukkari/Songs leader
Eero Hyytinen
Fuksikapteeni/Fuksi Captain
Lukkari/Songs leader
Ville Alasalmi
Lukkari/Songs leader
Anni Halko
Alumnivastaava/Alumnus coordinator
Ella Ryhänen
Alumnivastaava/Alumnus coordinator, Lukkari/Songs leader
Ida Rouhiainen
Alumnivastaava/Alumnus coordinator
Lotta Sirkemaa
ApuIE, MAIK-vastaavat/MAIK-responsible, Kuvaaja/Photographer
Titta Kanerva
Rahastonhoitaja/Treasurer
Onni Nurkka
Lukkari/Songs leader
Iisa Simola
ApuIE, Kuvaaja/Photographer
Riina Timonen
ApuIE
Juuli Väätäinen
ApuIE, Abulainen/Abi coordinator's helper
Julie Kurumaa
ApuIE
Riku Putkinen
ApuIE
Johannes Mäkelä
ApuIE, Yrityssuhdesihteerit/Business secretary
Markus Hartikainen
ApuIE
Atte Laitinen
ApuIE, MAIK-vastaavat/MAIK-responsible
Anna Nurmes
ApuIE
Ville Isoranta
ApuIE, Kiltahuonevastaava/Guild room helper, Yrityssuhdesihteerit/Business secretary
Otto Sorvo
ApuIE, Yrityssuhdesihteerit/Business secretary, MAIK-vastaavat/MAIK-responsible
Eeti Ahola
Maisterikapteeni/Master’s Student Captain
ApuIE, Lukkari/Songs leader
Ville Alasalmi
Toiminnantarkastajat/Operations inspector
Veera Lehto
Toiminnantarkastajat/Operations inspector
Anni Halko
Toiminnantarkastajat/Operations inspector
Katariina Kasvinen
Toiminnantarkastajat/Operations inspector
Mari Niemelä
Kaavoitusinsinöörien liiton opiskelijajäsen/Student members of the board of Town Planning Engineers’ Union (SKI)
Eero Ikonen
ApuIE, Abulainen/Abi coordinator's helper, Yrityssuhdesihteerit/Business secretary
Janne Kousa
Opintomestari/Master of Studies
Adele Raunu
ApuIE
Ellinoora Rastas
ApuIE, Kiltahuonevastaava/Guild room helper
Luukas Valleala
ApuIE, Kiltahuonevastaava/Guild room helper
Aku Eloranta
Yrityssuhdesihteerit/Business secretary, Kuvaaja/Photographer
Pinja Pirinen
Abulainen/Abi coordinator's helper, Pyyhepäälikkö/Towel Managers
Iisa Simola
Päätoimittaja/Geometres’ Editor in chief
Elli Vainio-Mattila
Liikuntavastaava/Sports coordinator
Jouni Husso
ApuIE
Joona Lipponen
ApuIE, Abivastaava/Abi coordinator
Joni Hietikko
Yrityssuhdesihteerit/Business secretary, AD
Pauli Suuraho
ApuIE
Saskia Tuori
Abulainen/Abi coordinator's helper
Tommi Alajoki
Maisteri-ISOvastaava/Master Student’s Tutor Coordinator