Toimihenkilöt

Maanmittarikilta ei toimi pelkän hallituksen voimin, vaan suuren osan killan toiminnasta toteuttavat killan toimihenkilöt. Hallitus- ja toimihenkilövirkojen tehtävistä lisätietoja täältä. Pienessä killassamme kaikki auttavat toisiaan ja yhdessä tekeminen on hauskaa!


VASTUUTOIMIHENKILÖT VUONNA 2023

Abivastaava: Caisha Khalaf
ISOvastaava: Ellinoora Rastas
Killan entinen: Jesper Winogradow
Liikuntavastaavat: Elina Niemi & Johan Lundgren
Maakansallisbaletin taiteelliset johtajat: Aino Huttunen & Alisa Lehtonen
Maisteri-ISOvastaava: Saana Neulasalmi
Päälukkari: Otto Näsman
Webbiwelho: Onni Nurkka

TOIMIHENKILÖT VUONNA 2023

Ohjelmajaosto

ApuIE:
Anni Karlsson, Antti Karttunen, Elina Ylitalo, Iiris Mäkelä, Ilkka Rantakokko, Matias Iivonen, Noah Clarkeburn, Otso Lattu, Sara Blomqvist, Siiri Kokko, Simo Piironen & Vivian Brusila

Lukkarit:
Aku Staff, Eero Hyytinen, Eeti Ahola, Joel Leppänen, Joona Lipponen, Leo Vasara, Markus Rauhanen & Onni Nurkka

Lukkarikisällit:
Akseli Uotila, Markus Hartikainen, Ninni Tähti, Otso Lattu, Saana Neulasalmi & Sakari Mäntynen

Vuosijuhlatirehtöörit:
Elli Happonen, Inkeri Mankkinen & Tuuli Inkinen

Fuksijaosto

ISOt:
Alisa Mäkelä, Vilma Puusaari, Joni Pihlman, Johan Lundgren, Sakari Mäntynen, Otto Silvennoinen, Ellinoora Rastas, Alisa Lehtonen, Aino Huttunen, Markus Hartikainen, Noora Permi, Ida Menna, Väinö Pitkänen, Riku Putkinen, Eveliina Valo, Ville Vakkala, Iiris Juntunen, Saara Rossi, Atte Häkkinen, Julie Kurumaa, Owen Zhang, Olli Johansson, Linnea Mikkola, Peppi Sundell, Akseli Uotila, Caisha Khalaf, Inga Rouvinen, Terho Nissilä, Joni Pihlajaniemi, Emmi Mäki, Priska Viljakainen, Anton Partanen, Eero Ikonen, Leevi Kaunonen, Myy Westerlund, Elina Niemi, Joonas Sinerkari, Emma Onnela, Emilia Suojärvi, Johannes Pietilä, Ninni Tähti & Emma Aalto

Maisteri-ISOt:
Otto Näsman, Alejandro Piñón Rodríguez, Leo Vasara, Aatu Jäntti, Onni Nurkka, Eero Hyytinen, Suvituuli Suurnäkki, Netta Mäki, Chris Commercon, Joel Leppänen, Elli Happonen & Aku Staff

Opintojaosto

Alumnivastaavat:
Joel Leppänen & Leo Vasara

Abulaiset
Aatu Jäntti, Aku Jyläskoski, Antti Karttunen, Atte Häkkinen, Eero Hyytinen, Eero Ikonen, Emmi Vieira, Ilmari Pyykkö, Jesper Winogradow, Julie Kurumaa, Juuli Väätäinen, Joona Lipponen, Linnea Mikkola, Maria Pelkonen, Noora Permi, Peeka Mäkinen, Riku Putkinen, Saana Neulasalmi, Sakari Mäntynen & Terho Nissilä

Hallinnon opiskelijaedustajat (hallopedit):
Vilma Puusaari, Juho Eskelinen, Joona Lipponen & Otto Sorvo (varalla Aatu Jäntti, Linnea Mikkola, Sara Blomqvist & Ella Ryhänen)

Sisäjaosto

Monttutontut:
Antti Uusi-Marttila, Linnea Mikkola, Otto Näsman, Otto Sorvo & Vilma Puusaari

Viestintäjaosto

Graafikot:
Aatu Jäntti, Anna Nurmes, Daniel Guzman Monet, Elisabeth Rancken, Ida Menna, Iiris Mäkelä, Iisa Simola, Markus Hartikainen, Otto Sorvo, Priska Viljakainen & Viola Palolahti

Kuvaajat:
Iisa Simola, Joona Lipponen, Markus Hartikainen, Noora Permi, Sanni Palomäki & Viola Palolahti

Somevastaavat:
Ida Menna, Juuli Väätäinen & Siiri Kokko

Webbiapurit:
Julie Kurumaa, Markus Hartikainen, Noah Clarkeburn, Otto Näsman, Priska Viljakainen, Riina Timonen, Riku Putkinen & Tommi Alajoki

Toimittajat:
valitaan pian

Ulkojaosto

Excuvastaava:
Laura Kärkkäinen

Yrityssuhdesihteerit:
Antti Uusi-Marttila, Pinja Tamminen, Sara Blomqvist & Saska Kolehmainen

Liikuntatutorit:
Adele Raunu, Anna Nurmes, Atte Häkkinen, Emilia Suojärvi, Joni Pihlajaniemi, Markus Siro, Melinda Nelimarkka, Toman Hairetdin & Ville Vakkala

MAIK-vastaavat:
Noora Permi & Priska Viljakainen

Hupisuunnittelijat:
Antti Uusi-Marttila, Elli Vainio-Mattila, Ida Menna, Juho Pelkonen & Linnea Mikkola

Ulkoexcutirehtöörit:
Joel Leppänen & Jouni Husso

RIL-TEK-yhdyshenkilö:
Aku Jyläskoski

Muut:

Toiminnantarkastajat:
Jesper Winogradow (varalla Kasper Luoma)
Onni Nurkka (varalla Eeti Ahola)

Maakansantietäjät:
Aku Staff, Eero Hyytinen, Ella Ryhänen, Iisa Simola, Inkeri Mankkinen, Lotta Sirkemaa, Markus Rauhanen, Onni Nurkka, Tommi Alajoki & Tuuli Inkinen