Toimihenkilöt

Maanmittarikilta ei toimi pelkän hallituksen voimin, vaan suuren osan killan toiminnasta toteuttavat killan toimihenkilöt. Hallitus- ja toimihenkilövirkojen tehtävistä lisätietoja täältä. Pienessä killassamme kaikki auttavat toisiaan ja yhdessä tekeminen on hauskaa!


TOIMIHENKILÖT VUONNA 2022

Ohjelmajaosto

Apu-IE:
Iiris Juntunen, Johan Lundgren, Aino Huttunen, Priska Viljakainen, Alisa Lehtonen, Noora Permi, Emmi Mäki ja Ellinoora Rastas

Lukkaristo:
Aatu Jäntti, Akseli Uotila, Joona Lipponen, Leo Vasara, Maija Mäkiniemelä, Eeti Ahola, Saana Neulasalmi, Pinja Salo, Karolina Itäinen, Elli Happonen, Matias Saikku, Ella Ryhänen, Eetu Kaskela, Otto Näsman, Markus Rauhanen, Joel Leppänen, Aku Staff, Juho Pelkonen, Tommi Alajoki, Onni Nurkka, Eero Hyytinen, Markus Hartikainen ja Jouni Husso

Pyyhepäälliköt
Ella Ryhänen, Pinja Pirinen, Ida Rouhiainen, Eetu Kaskela, Katariina Kasvinen, Laura Mörsky, Lotta Sirkemaa, Aimi Kärnä, Aukusti Jääskeläinen, Tuuli Inkinen, Onni Nurkka, Juho Pelkonen, Otto Näsman, Leo Vasara, Markus Rauhanen, Joel Leppänen, Aku Staff, Elli Happonen ja Oskari Nummelin

Maakansallisbaletin taiteelliset johtajat:
Inkeri Mankkinen ja Elli Happonen

Vuosijuhlatirehtöörit
Maija Mäkiniemelä ja Ella Ryhänen

Fuksijaosto

ISOvastaava:
Jouni Husso

Maisteri-ISOvastaava:
Maija Mäkiniemelä

Opintojaosto

TEK-kiltayhdyshenkilö:
Juho Pelkonen

Alumnivastaavat:
Janne Kousa, Eeti Ahola ja Katariina Kasvinen

Abivastaava:
Ilmari Pyykkö

Abulaiset
Johannes Pietilä, Emma Onnela, Terho Nissilä, Caisha Khalaf, Antto Tukia, Atte Häkkinen, Eveliina Valo, Inkeri Mankkinen, Anna Nurmes, Aatu Jäntti, Akseli Uotila, Ninni Tähti, Joona Lipponen, Leo Vasara ja Jesper Winogradow

Hallinnon opiskelijaedustajat (hallopedit):
Aatu Jäntti, Tuuli Inkinen, Petja Peltoranta, Janne Kousa, Ella Ryhänen, Joel Leppänen ja Leo Vasara

Sisäjaosto

Kiltahuonevastaavat:
Oskari Nummelin, Anna Nurmes ja Tomas Kurenniemi

Viestintäjaosto

AD:
Iisa Simola, Tuuli Inkinen, Lotta Kuisma, Viola Palolahti, Laura Mörsky, Inkeri Mankkinen, Elisabeth Rancken ja Anna Nurmes

Kuvausvastaavat:
Iisa Simola, Aku Eloranta, Laura Mörsky, Lotta Sirkemaa, Noora Permi, Anton Partanen, Tuuli Inkinen, Lotta Kuisma ja Viola Palolahti

WWW-vastaavat:
Iisa Simola, Anton Partanen, Viola Palolahti, Otto Sorvo, Onni Nurkka, Leo Vasara, Jesper Winogradow, Tommi Alajoki, Otto Näsman, Laura Mörsky, Elli Happonen, Joona Lipponen ja Riku Putkinen

Ulkojaosto

Yrityssuhdesihteerit:
Terho Nissilä, Iiris Juntunen, Johan Lundgren ja Riku Putkinen

Liikuntavastaava:
Aukusti Jääskeläinen

Liikuntatutorit:
Samuli Huusko, Katariina Kasvinen, Julie Kurumaa, Joona Lipponen, Miro Reinikainen, Iisa Simola, Lotta Sirkemaa ja Jesper Winogradow

MAIK-vastaavat:
Saana Neulasalmi ja Julie Kurumaa

Hupisuunnittelijat:
Aukusti Jääskeläinen, Inkeri Mankkinen ja Oskari Nummelin

Muut:

Uskottumies:
Onni Nurkka

Kaavoitusinsinöörien liiton opiskelijajäsen ja hänen varajäsenensä:
Aku Staff ja Otto Näsman

Toiminnantarkastajat:
Karoliina Itäinen (varalla Titta Kanerva)
Eero Hyytinen (varalla Katariina kasvinen)